Or – V.271.46.2017 Wyjaśnienie treści SIWZ

Choroszcz 30.11.2017 r

Or – V.271.46.2017

 

 

 

Wyjaśnienie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia dotyczące postępowania „Rewitalizacja i przebudowa Rynku 11-ego Listopada w Choroszczy”

 

Na mocy art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579, z późn. zm.)  w odpowiedzi na  skierowane do Zamawiającego zapytania dotyczące treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia zwana w dalszej części także „SIWZ” informujemy:

 

Zapytanie brzmiało:

 

  1. Proszę o udzielenie informacji czy Inwestor dysponuje ważnymi (tj. nie starszymi jak 2 lata) warunkami usunięcia kolizji wydanymi przez PGE Dystrybucja S.A. RE Białystok Teren na przebudowę linii energetycznej nN na terenie planowanej inwestycji ?

 

Odp. Zamawiający informuje, że dysponuje wydanymi w dniu 30.06.2016 r przez PGE Dystrybucja S.A. Rejon Energetyczny Białystok Teren warunkami usunięcia kolizji dla przebudowy linii energetycznej nN. Warunki zostały wdane dla rozwiązań przewidzianych w „ Koncepcji….,” które są jednak rozwiązaniami sugerowanymi w stosunku do dokumentacji projektowej, przewidzianej do opracowania w ramach zamówienia.

  1. W przypadku kiedy zakończenie inwestycji planuje się na 31.10.2018 r. warunki nie mogą być starsze niż z dn. 31.10.2016. - (Czy po stronie Wykonawcy będzie ewentualne złożenie nowego wniosku o warunki usunięcie kolizji do PGE?)

Odp. Zamawiający informuje, że udostępni posiadane warunki usunięcia kolizji dla przebudowy linii energetycznej nN uzyskane na etapie opracowania rozwiązań „ Koncepcji….”. Natomiast na Wykonawcy, zgodnie z treścią SIWZ, będzie spoczywać opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych warunków, uzgodnień i zezwoleń.

  1. Czy projekt budowlany - branża elektryczna zawiera uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków odnośnie lokalizacji projektowanych złącz kablowo-pomiarowych przy elewacjach budynków jak i uzgodnienia odnośnie doboru i lokalizacji lamp oświetlenia terenu?

Odp. Zamawiający informuje, że posiadany przez Zamawiającego projekt budowlany w zakresie rozwiązań w nim objętych został uzgodniony przez  Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zamawiający uzyskał także pozwolenie Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych według Projekty budowlanego.

  1. Czy wykonawca branży elektrycznej powinien zaprojektować i wykonać modernizację (skablowanie) przewodów telekomunikacyjnych (internetowych) podwieszonych na istniejących słupach energetycznych przeznaczonych do demontażu?

Odp. Zamawiający informuje, że Wykonawca winien zaprojektować i wykonać przebudowę linii energetycznej nN w sposób uwzględniający rozwiązanie wszystkich kwestii, umożliwiający realizację inwestycji w pełnym zakresie.

  1. Czy w przypadku konieczności przebudowy energetycznych złącz kablowych posadowionych w murze otaczającym kościół, wykonawca branży elektrycznej ma w zakresie renowację w/w muru we własnym zakresie i w porozumieniu z WKZ ?

Odp. Zamawiający informuje, że do obowiązków Wykonawcy należeć będzie wykonanie robót budowlanych w zakresie rozwiązań przewidzianych w opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji projektowej.

  1. Czy Inwestor dysponuje/udostępnia aktualną mapą do celów projektowych ?

Odp. Zamawiający informuje, że nie dysponuje i nie udostępnia aktualnej mapy do celów projektowych. Opracowanie takiej mapy spoczywa na Wykonawcy. Zamawiający nadmienia, że w ramach zadania należy opracować materiały i dokumentację projektową do uzyskania ZRID, co oznacza, że pozyskane wcześniej materiały kartograficzne uległyby dezaktualizacji.

  1. Z projektu budowlanego branży elektrycznej wynika, że oprócz instalacji oświetleniowej z szafy licznikowej SO będą zasilane nowe urządzenia o znacznej mocy. Czy Inwestor wystąpił do PGE Dystrybucja S.A. o zwiększenie mocy przyłączeniowej? (lub nowe warunki zasilania dla projektowanych urządzeń: obwodów gniazdowych, zasilania kamer)

 Odp. Zamawiający informuje, że nie wystąpiono do PGE Dystrybucja S.A. o zwiększenie mocy przyłączeniowej. Będzie to mogło nastąpić na etapie opracowania przez Wykonawcę rozwiązań wszystkich elementów zadania, kiedy to będzie możliwe ostateczne określenie wielkości niezbędnej mocy przyłączeniowej.

  1. Kto jest właścicielem praw autorskich do projektu budowlanego na „Rewitalizację i przebudowę Rynku 11 Listopada w Choroszczy” ?

Odp. Zamawiający informuje, że posiada w pełnym zakresie majątkowe prawa autorskie oraz prawa zależne do Projektu Budowlanego „Rewitalizacja i przebudowa Rynku 11-ego Listopada w Choroszczy” uprawniające Zamawiającego do korzystania z nich na następujących polach eksploatacji:

  1. w zakresie wykorzystania tego utworu do realizacji zamierzonej inwestycji, w tym szczególności, do udostępnienia ich podmiotom wykonującym prace budowlane, celem realizacji tej inwestycji;
  2. w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu, wytwarzania określoną techniką nieograniczonej liczby ich egzemplarzy, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową;
  3. w zakresie obrotu oryginałem utworu albo egzemplarzami utworu, na których je utrwalono, wprowadzenia do obrotu, użyczenia lub najmu oryginału albo egzemplarzy utworu lub w zakresie ich rozpowszechniania;
  4. w zakresie publicznego wystawiania, prezentowania, działań marketingowych, wyświetlania, udostępnienia w Internecie na stronie www. Zamawiającego, wprowadzania do pamięci komputera, udostępniania jako elementu dokumentacji przetargowej.

    9. W opisie technicznym do projektu budowlanego jest mowa o wykonaniu 4 rzeźb. Czy wykonanie rzeźb wchodzi w zakres w/w zadania ?

Odp. Zamawiający informuje, że zgodnie z treścią Zał. Nr 9 (opis przedmiotu zamówienia) do SIWZ pkt. 6 lit. h  czwarty tiret. wykonacie rzeźb nie wchodzi w zakres zadania.

  1. Projekt budowlany przewiduje nawierzchnię z kamienia polnego surowo-łupanego 16/20. Pyt. Czy Zamawiający dopuszcza zastąpienie kamienia polnego, który w wyniku łupania jest bardzo nierówny i kruchy, kostką granitową surowo łupaną 4/6 lub 7/9 ?

Odp. Zamawiający dopuszcza zastąpienie nawierzchni kamienia palnego  surowo łupanego na nawierzchnie z kostki granitowej surowo łupanej koloru szaro – rudego 4/6 lub 7/9, zgodnie z załączoną do przetargu  decyzją Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków znak Z.5152.55.2016. APW z dnia 10.11.2017 r.

 

  1. Nawierzchnia z kostki granitowej na jezdni oraz z kostki 4/6 przy wodopoju jest wpisana jako grafitowa. Występująca w obrocie kostka granitowa ma barwę szarą od jasnego do ciemnego. Kolor grafitowy może mieć kamień: sjenit, gabro.

Pyt. Czy należy tu zastosować kostkę granitową ciemno- szarą czy inny rodzaj kamienia w kolorze grafitowym?

 Odp. Zamawiający wymaga aby nawierzchnia jezdni została wykonana z kostki kamiennej granitowej w kolorze możliwie najbardziej zbliżonym do grafitowego. Zamawiający dopuszcza wykonanie przejść dla pieszych i otoczenia wodopoju z kostki kamiennej sjenitowej, gabro, bazaltowej.

 

  1. Nawierzchnia na jezdni jest przewidziana w układzie w „rybią łuskę”. Wzór ten nie zapewnia prawidłowego rozkładu obciążeń od przejeżdżających pojazdów, co nie zapewni trwałości nawierzchni.

Pyt. Czy Zamawiający dopuszcza ułożenie kostki w tradycyjny sposób tj. łukowy, gdzie wierzchołek łuku skierowany jest do kierunku najazdu pojazdów ?

Odp. Zamawiający dopuszcza ułożenie nawierzchni jezdni z kostki kamiennej układanej w sposób lukowy ze skierowaniem wierzchołka łuku w stronę najazdu pojazdów.

 

Jednocześnie Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych Zamawiający wprowadza niezbędny  dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach i przedłuża termin składania ofert z dnia 07.12.2017 r. godz. 09:45 na dzień 08.12.2017 r. godz. 09:45. W związku z tym  otwarcie ofert nastąpi w dniu 08.12.2017 r. godz. 10.00.

 

Wykonawcy powinni  śledzić na bieżąco informacje zamieszczane przez Zmawiającego na stronie internetowej odnośnie postępowania o udzielenie zamówienia, którym są zainteresowani. Udzielone odpowiedzi i wprowadzone zmiany treści SIWZ są wiążące dla stron i stanowią autentyczną wykładnię postanowień SIWZ. Należy czytać SIWZ łącznie  z odpowiedziami udzielonymi przez Zamawiającego w trybie art. 38 ust. 1 Pzp i wprowadzonymi zmianami na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy Pzp. Wszystkie odpowiedzi i wyjaśnienia do SIWZ oraz wprowadzone zmiany treści SIWZ ze swej istoty uzupełniają więc jej treść i Wykonawcy powinni brać pod uwagę przy sporządzaniu oferty.

 

 

    Burmistrz Choroszczy

mgr inż. Robert Wardziński

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Miejski w Choroszczy

Wytwarzający/odpowiadający: Wojciech Dobrzycki

Data wytworzenia: 2017-11-30

Wprowadzający: Andrzej Sołowianiuk

Data modyfikacji: 2017-12-01

Opublikował: Andrzej Sołowianiuk

Data publikacji: 2017-12-01